Interiérové dveře


Interiérové dveře


Interiérové dveře a zárubně jsou nedílnou součástí každého interiéru, společně s podlahou patří k nejvýraznějším prvkům Vašeho domu či bytu.
Jejich hlavní funkcí je oddělit obytné části opticky, zvukově či tepelně.

Koupě nových dveří je investicí na léta dopředu. Od nových dveří budeme požadovat, aby dlouhou dobu dokonale plnily svoji funkci, ale zároveň se stanou nepřehlédnutelným designovým prvkem v interiéru. Proto je třeba výběr dveří pečlivě předem zvážit.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT NOVÉ DVEŘE A VŠE, CO K NIM PATŘÍ:

1Cena
– záměrně ji dávám na první místo, neboť je důležité mít rámcovou představu kolik peněz chci do nákupu dveří investovat.
2Kvalita
– obecně všechny dveře a zárubně v naší nabídce splňují základní požadavky na kvalitu dané příslušnou normou. Mohou se lišit vnitřní konstrukcí, provedením hran, typem a způsobem zasklení, použitím bezpečnostních kalených skel, délkou záruční doby, kvalitou povrchové úpravy u lakovaných povrchů, kvalitou použitých zámků a protiplechů. Dveře si nekupujete na dva roky.
3Povrch
– dveře i zárubně mohou být vyrobeny s přírodní dýhou lakovanou transparentním lakem nebo v imitacích dřeva – CPL laminát, fólie a dveří s požadavkem na extra odolnost se používá HPL laminát. Další možností je barevný nástřik dle odstínu RAL.

Nejčastěji používaným materiálem je CPL laminát s ohledem na cenu, odolnost, vzhled a údržbu.

Povrchy z dýhy a dveře masívní jsou dražší, nabízí ovšem luxus použitého materiálu.
4Design
– výběr různých typů prosklení, kazet a frézování je veliký. Je třeba přihlédnout k typu interiéru ( rustikální, moderní, retro…). Vhodným výběrem typu dveří mohou vzhled interiéru významně ovlivnit. Barevné provedení se nejčastěji volí s ohledem na barevnost podlahy, jakožto nejvýraznější barevné plochy v interiéru. Pokud si nejste jisti, doporučujeme využít služby bytového architekta.
5Technické parametry
– k těm nejběžnějším patří požární odolnost, klima odolnost, zvuková izolace, bezpečnostní odolnost, vlhku odolnost a tepelná izolace. Ke všem těmto parametrům je třeba přihlédnout v návaznosti na požadavky dané projektem, případně konkrétním umístěním dveří v interiéru.
6Rozměry stavebních otvorů
– dveře a zárubně se vyrábí ve standardních rozměrech, které jsou dané normou nebo mohou být vyrobeny v atypických rozměrech, které jsou za příplatek. Standardní dveře a zárubně jsou vyráběny v rozměru průchozí šířka 60,70,80,90 cm x výška 197cm. Tomu odpovídá velikost stavebního otvoru na šířku o 10 cm větší a na výšku 202cm od čisté podlahy (dlažba, vinyl, laminát, koberec…). Nejběžnější rozměr stavebního otvoru je 90x202cm pro „osmdesátky“ dveře a obložkovou zárubeň. Na zakázku lze vyrobit atypické dveře do rozměru jednoho křídla 120x270cm (šxv).
7Kování
– osobně zastávám názor, že klika je stejně důležitá jako samotné dveře. Správným výběrem mohou i obyčejným dveřím dodat punc luxusu. Klika je prvek, se kterým přicházím každý den do kontaktu.
8Na závěr
– přeji všem pevné nervy, jasnou mysl a vytrvalost. Vybrat dveře není úplně jednoduché, nicméně proto Vám doporučuji navštívit naši vzorkovnu, kde Vám s výběrem rádi poradíme a poskytneme potřebné informace.